AUKTION
Lördag
6/4 kl.10
Då
försäljes bl.a dödsboet efter Ingegerd Engström, Vetlanda
VISNING:
Fredag 5/4 kl. 13-18 och Auktionsdagen från kl. 9, Välkomna!
Ljus matsalsmöbel, 6 stolar + bord, sidobord + golvskåp, soffgrupp i Rokokostil, soffa + 2 fåtöljer och 1 bord, chiffonjé, sovrumsmöbel 50-tal, 2 sängar, 2 nattduksbord, spegelbyrå, 2 stolar, Konst: bl.a större olja K.G Holmberg, 3 st kristallkronor och andra taklampor, linnén. Stor samling prydnadssaker, änglar, katter m.m. stor samling keramik och prydnadssaker Guldkroken Hjo m.m.
2 Sängar + 2 Sängbord 50-tal |
Spegelbyrå + 2 stolar
. |
Bord + 6 stolar + 2 skåp
Soffa + 2 stolar + bord i Rokokostil
. |
Soffa + 2 stolar + bord i Rokokostil |
Äldre byrå
. |
Äldre piedestal
Teakbyrå 60-tal
. |
Chiffonje
Sign. Olja 70x49
. |
. |
Sign. Olja 71x51 |
Sign. Olja 60x40
. |
. |
Tvättset + bricka
Bontempi Klaviatur |
. |
. |
Dragspel |
Olja Walhborg Norman
. |
. |
Olja K.G Holmberg 76x46 cm |
Kristallkrona 80x42 cm
. |
. |
Kristallkrona 42x35 cm
Kristallkrona 50x15 cm
. |
. |
Äldre parfigurer i keramik
Mängder av prydnadssaker bl.a |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
. |
.
.