AUKTION
Lördag 16/11 kl 10
Då försäljes bl.a dödsboet efter Vita Petersson, Eksjö.
VISNING: Fredag 15/11 kl. 13-17 och Auktionsdagen från kl. 9, Välkomna!
4 stolar i Rokokostil, 3 äkta mattor, sign. rörlakan, 2 soffgrupper i Rokokostil, vackert utskuret skrivbord, Radiogrammofon 50-tal, Konst: flera oljor bl.a Per-Hilding Perjons, Finn Asp, och Lito Lars Norman, Hilding Rösjö, Åke Wikström strindbergslampa, pigtittare, flera kaffeserviser bl.a Hackefors, brevpressar, husgeråd, och taklampor.